Gudstjenester

Hver tirsdag kl. 08.30: Morgenandagt ved Peter Møller Jensen 
og kl. 16.30: Aftenandagt ved Peter Møller Jensen


Søndag d. 13. oktober (17. søndag efter trinitatis) 10.30:
Bellahøjmesse ved Peter Møller Jensen


Søndag d. 20. oktober (18. søndag efter trinitatis) 9.00:
Løvfaldstur til den nye Trekroner Kirke ved Roskilde med højmesse ved Asser Skude, rundvisning og frokost.


Torsdag d. 24. oktober 19.00:
Meditationsgudstjeneste ved Peter Møller Jensen


Fredag d. 25. oktober 14.00:
Ældregudstjeneste ved Asser Skude.


Lørdag d. 26. oktober (19. søndag efter trinitatis) 17.00:
Bellahøjmesse ved Johanne Haastrup Derefter lørdagsmiddag og kl. 20.00 koncert med ØrtingHoinessRahbæk

Søndag d. 27. oktober 10.30:
Småbørnsgudstjeneste ved Anette Riis og Asser Skude.

Onsdag d. 30. oktober 17.00:
Halloweengudstjeneste med FDF Utterslev ved Johanne Haastrup

Søndag d. 3. november (Alle helgens dag) 10.30:
Bellahøjmesse med mindeandagt for de afdøde fra Bellahøj-Utterslev sogn (alle præster)

Søndag d. 10. november (21. søndag efter trinitatis/Mortensaften) 16.00:
Bellahøjmesse ved Peter Møller Jensen Derefter Mortensaften-middag med andesteg og æblekage

Tirsdag d. 12. november 18.00:
Børnegudstjeneste med De Grønne Pigespejdere ved Johanne Haastrup

Søndag d. 17. november (22. søndag efter trinitatis) 10.30:
Bellahøjmesse ved Asser Skude

Torsdag d. 21. november 19.00:
Meditationsgudstjeneste ved Peter Møller Jensen

Lørdag d. 23. november (Sidste søndag i kirkeåret) 16.00:
Bellahøjmesse ved Peter Møller Jensen Derefter lørdagsmiddag og koncert med Gospel Unusual

Fredag d. 29. november 14.00:
Ældregudstjeneste ved Johanne Haastrup

Søndag d. 1. december (1. søndag i advent)
10.30: Peter Møller Jensen

Søndag d. 8. december (2. søndag i advent)
10.30: Louise Getreuer Miskow

Søndag d. 15. december (3. søndag i advent)
10.30: Asser Skude
16.00: Luciagudstjeneste (ASSK)

Søndag d. 22. december (4. søndag i advent)
10.30: Johanne Haastrup

Tirsdag d. 24. december (Juleaften)
10.30: Louise Getreuer Miskow
14.00: Asser Skude
16.00: Peter Møller Jensen
23.30: Peter Møller Jensen

Onsdag d. 25. december (Juledag)
10.30: Asser Skude

Torsdag d. 26. december (2. juledag)
10.30: Peter Møller Jensen

Søndag d. 29. december (Julesøndag)
10.30: Johanne Haastrup

Tirsdag d. 31. december (Nytårsdag)
16.00: Asser Skude

Søndag d. 5. januar (Helligtrekongers søndag)
10.30: Johanne Haastrup

Gudstjenster